Furiozne tri četvrtine: Sloboda ubjedljiva protiv beogradskog Dynamica

by nedim
| 20:33

Sloboda je u 18. kolu ABA 2 lige večeras odigrala jednu od najboljih utakmica u ovom takmičenju i porazila Dynamic VIP iz Beograda sa 83:67 (22:15, 26:10, 29:19, 6:23).

Ekipa Damira Mulaomerovića je odigrala tri četvrtine gotovo pa savršeno i u posljednji period igre ušla sa prednošću 77:44.

Opuštanje i data prilika igračima koji su imali manju minutažu, rezultirala je da je Sloboda u četvrtoj dionici igre postigne samo šest poena, a primi 23, što je na kraju bilo dovoljno za solidnih + 16.

Kod Slobode najefikasniji su bili Rikić 16, McKnight 14 i Gregg sa 10 poena, a kod Dynamica Beslać 16, Pašajlić 14 i Ostojić sa 11 poena.

Sloboda je sa omjerom 6-12 pretposljednja na tabeli, sa dvije pobjede više od Spars Realway-a, koji svoju utakmicu igra sutra kao domaćin Širokom.

U 19. kolu OKK Sloboda je gost Novom Pazaru.