DSO Promus

nedjelja, 26 Januar 2020 20:37

Prvenstvo BiH u košarci: Slobodi pobjeda u derbiju sa sarajevskim Spars Realwayom

1211 slo spars

Košakaši Slobode večeras u okviru 16. kola Prvenstva BiH za košarkaše bili bolji od OKK Spars Realway i zasluženo slavili sa 87:75

Ovo je za izabranike Damira Mulaomerovića bila izuzetno važna pobjeda u borbi jedno od šest mjesta koja vode u Ligu za prvaka.

Gosti su prvu četvrtinu riješili u svoju korist, ali su domaći do odlaska na odmor ipak uspjeli vratiti prednost u svoju korist 37:31.

U posljednju četvrtinu utakmice Tuzlaci  ulaze sa plus 10 i tu prednost uspijevaju sačuvati i povećati do 87:75, koliko je glasio rezultat na kraju utakmice.

U redovima Slobode najefikasniji je bio Manjgafić sa 16 postignutih poena, a kod gostiju Moor sa 17.

Slobodi je ovo deveta pobjeda u Prvenstvu, u kojem u narednom kolu gostuju ekipi Igokee.