Vrijedna pobjeda Mulaomerovićeve ekipe: Sloboda ubjedljiva protiv Mladosti

•
  •
  •
  •

U 12. kolu Prvenstva BiH, Sloboda je večeras kao domaćin upisala vrijednu pobjedu u duelu sa KK Mladost iz Mrkonjić Grada rezultatom 98:66

Ovo je Slobodi šesta pobjeda u Prvenstvu BiH, čime se pridružila ekipama iz gornjeg dijela tabele i borbu za Ligu 6.

Gosti su bolje otvorili utakmicu u prvu četvrtinu završili u svoju korist sa 14:16. Do poluvremena Tuzlaci prave značajnu prednost i sa postignutih 30 poena u drugoj četvrtini na odmor odlaze rezultatom 44:29. Stečenu prednost Sloboda je sačuvala i povećala do kraja utakmice.

U redovima Slobode najefikasniji su bili centar Robert Rikić (25 poena i 7 skokova) i novi kapiten Walther Denzel Gregg (16 poena).

Već 2. januara Sloboda u Mejdanu igra meč ABA 2 lige kada im u goste dolazi Sutjeska iz Nikšića.