Kako smo ranije pisali tukometni reprezentativac Bosne i Hercegovine i prvotimac RK Slobodfa Tuzla, Alen Ovčina suspendovan je na četiri godine zbog pozitivnog doping testa.
Rukometaš je bio pozitivan na nedozvoljenu suspstancu 19-nortestosteron, metabolit anaboličkog sterioida, tokom doping testa nakon utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo između Slovenije i Bosne i Hercegovine odigrane u oktobru 2022. godine.
Nakon odluke EHF-a danas se oglasio i Alen Ovčina, vrhunski psortista koji je proglašava i najboljih sportistom Tuzlanskog kantona i Tuzle.
U reakciji koju je objavio na društvenoj mreži Facebook, a koju prenosimo bez intervencija, Ovčina navodi:
Također, hvala mojim saigračima i trenerima na svim ovim godinama igranja i svega što smo prošli zajedno, svakako da ćemo se viđati još na rukometnim i sportskim terenima – napisao je Alen Ovčina.
