Rukomet: Sloboda poražena u komšijskom derbiju u Gračanici

•
  •
  •
  •

Rukometaši Slobode poraženi su sinoć u 15. kolu Premijer lige BiH odličnoj atmosferi kao gosti od ekipe Gračanice sa 29:25.

Domaći su bolje otvorili meč i držali prednost čitavim tokom prvog poluvremena. Ipak, gosti nisu dopuštali da se ode na veću razliku i stalno su držali priključak na minus jedan ili dva gola. Na odmor se odlazi s prednošću domaćih od 15:14.

Sve do sredine drugog dijela igralo se gol za gol i Gračanica je 12 minuta prije kraja imala prednost od 22:21. Od tog trenutka domaći ubacuju u brzinu više i brzo odlaze na tri gola prednosti.

To je očigledno i prelomilo susret pa se gosti više nisu mogli vratiti i na kraju je završilo 29:25.

Gračanicu su do trijumfa vodili Vladimir Tomić i Dušan Živanov sa po devet golova dok je Adi Džinović dodao četiri. Kod gostiju bolji od ostalih bio je Davor Kadić sa sedam golova, a po pet su dali Jovan Talevski i Arnad Hamzić.

Sloboda je nakon ove utakmice ostala na 7. poziciji sa 22 osvojena boda.

U narednom kolu Tuzlaci dočekuju Borac, trenutno prvoplasiranu ekipu sa 37 osvojenih bodova.