Ne pomaže ni Mulaomerović: Gostovanje nepremostiva prepreka za Slobodu!

2111 okk sloboda ekipna

I pored promjene na klupi OKK Sloboda, gdje je prošlog mjeseca Mulaomerović zamijenio Pandžu, ekipa tuzlanskih košarkaša i dalje ima iste navike.

Gostovanja, bez obzira ko bio na drugoj strani, ostaju problem.

Tako je bilo i večeras kada su "Crveno-crni" poraženi u Mostaru od ekipe Zrinjskog, koja igra jednu od naslabijih sezona u posljedjjih deset godina.

U petom porazu na šest ovogodišnjih gostovanja u Prvenstvu BiH (pobijedili samo Vogošću) na kraju je glasio 80:74.

Tuzlaci su utakmicu u prvom poluvremenu držali u egalu i na poluvrijeme otišli sa poenom prednosti 37:38. U nastavku odlaze na devet poena razlike u svoju korist, kada je na sredinom trećeg perioda na semaforu bilo 43:51.

Nakon toga dolazi do "crne rupe" u igri Slobode, kada domaći prave seriju od 12:0 i utakmicu usmjeravaju u svoju korist.

Tuzlaci se uspijevaju vratiti u utakmicu kad u posljednjem periodu dolaze do 62:62, ali serijom grešaka gostima pružaju i previše prilika da naprave minimalnu ali konstantnu prednost koju nisu uspjeli stići do kraja utakmice.

Kod Slobode su najefikasniji bili Manjgafić (17) i Tomašević (14), a kod Zrinjskog Glogovac (18).

U narednom 10. kolu Sloboda, koja ima četiri pobjede iz 10 utakmica i nalazi se u donjem dijelu tabele, dočekuje Kakanj.