Košarkaši Slobode upisali novi poraz, u Posušju “zamrznuti” na -19

by nedim
| 21:36

Košarkaši Posušja nanijeli su težak poraz tuzlanskoj Slobodi rezultatom 81:62. Domaći su tokom utakmice imali i +25 što dovoljno govori o odnosu snaga na parketu, ali i motivaciji i odnosu prema dresu i grbu kluba.

Posušje je tako došlo do svog petog trijumfa u domaćem šampionatu, a uz to imaju i 13 poraza. Sloboda je, s druge strane, trenutno na omjeru od osam pobjeda i deset poraza.

Domaći tim je dosta bolje otvorio ovaj susret i već nakon tri i po minuta igre su nakon poena Rade Vujoševića poveli sa 10:4. Sloboda je odgovorila u nastavku preko Zorana Telija i Adija Alikadića, da bi Džošua Skot preokrenuo na 12:10 u korist Tuzlaka u sredinom prvog kvartala.

Ipak, Posušje već u narednim minutama odgovara serijom od 8:0, a do kraja prve četvrtine su imali višak od devet poena (24:15). Trojkama Mate Mandića i Josipa Ramljaka su na otvaranju drugog kvartala domaći poveli sa 32:17. Sloboda nije imala rješenja u napadu, dok je Posušje u nastavku pružilo odličnu partiju te su do kraja prvog poluvremena došli na ogromnih +21 (51:30).

U nekoliko momenata treće četvrtine su imali i +25, a u posljednjem kvartalu i +26 (70:44), tako da se pitanje pobjednika nije dovodilo u pitanje, piše BH Basket.

POSUŠJE – SLOBODA 81:62 (24:15, 27:15, 15:13, 15:19)

Posušje: Koledž 3, Širić 12, Bjelica 24, Vujošević 9, Mandić 20, Ramljak 6, Bliško 0, Jukić 0, Protrka 2, Derek 5

Sloboda: Skot 3, Alikadić 13, Teli 16, Omerović 5, Livadić 2, Narančić 0, Halilčević 0, Hasandić 19, Gutić 2, Krajinić 2, Jeftić 0