Tuzla: Održana 4. smotra najboljih mladih šahista iz Tuzlanskog kantona

by nedim
| 12:08
  •  
  •  
  •  
  •  

Šahovski turnir mladih zaljubljenika u šah, učenika osnovnih škola iz Tuzlanskog kantona, četvrtu godinu zaredom održan je ovog vikenda u organizaciji Richmond Park Međunarodne škole u Tuzli i Tuzlanskog šahovskog kluba “Sloboda“. 

Turnir, koji sada već postaje tradicionalni, iz godine u godinu okuplja sve veći broj učesnika. Tako je ove godine na ovom prestižnom takmičenju nastupilo 128 učenica i učenika od 1. do 9. razreda iz osnovnih škola sa područja Tuzlanskog kantona.

Ovogodišnja tuzlanska šahovska smotra mladih šahista održana je pod nazovom ”BIJADER ATIĆ – ŠAHOVSKA LEGENDA TUZLE”.

Nakon iscrpljujućih i zanimljivih partija šaha, najuspješnijim mladim šahistima dodjeljene su medalje i diplome. 


Medalje i diplome u ženskoj konkurenciji je podijela gospođa Admira Atić-Tupković dok je u muškoj konkurenciji ta čast pripala gospođi Mediri Čulum.

Sudijski posao su uspješno obavili Sabahudin Buljubašić, Jusuf Malkić, Rafo Andrić i Ramiz Avdić.

Rezultati:

1. razred (djevojčice): Konjić Merima (zlatna medalja), Hamzić Asja (srebrna medalja).

1.razredi (dječaci): Babić Eldin (zlatna medalja), Beširović Ajdin (srebrna medalja)

2.razred (djevojčice):  Omarašević Lejla (zlatna medalja), Hasić Aida (srebrna medalja) i Hasić Amina (bronzana medalja).

2.razredi (dječaci): Osmanović Emin (zlatna medalja), Yavuz Selim Kaya (srebrna medalja)

3.razred (djevojčice): Džambo Amina (zlatna medalja), Mulavdić Lejla (srebrna medalja), Delić Ajša (bronzana medalja)

3.razredi (dječaci): Mandžuka Adin (zlatna medalja), Halilčević Kenan (srebrna medalja) i Kamenjašević Harun (bronzana medalja)

4.razred (djevojčice): Hadžić Ajla (zlatna medalja), Jusufbegović Sara (srebrna medalja) i Hodžić Amila (bronzana medalja)

4.razredi (dječaci): Jahić Omer (zlatna medalja), Hrnčić Amer (srebrna medalja) i Šešlak Igor (bronzana medalja)

5.razred (djevojčice): Demirović Lamija (zlatna medalja), Letić Anela (srebrna medalja) i Šiljegović Nadina (bronzana medalja)

5.razredi (dječaci): Babajić Imran (zlatna medalja), Žilić Bakir (srebrna medalja), Fazlić Isa (bronzana medalja)

6.razred (djevojčice): Imamović Lamija (zlatna medalja), Mujačić Selma (srebrna medalja)

6.razredi (dječaci): Šišić Muhamed (zlatna medalja), Čulum Sanjin (srebrna medalja) i Tursun Amar (bronzana medalja)

7.razred (djevojčice): Babajić Ehlimana (zlatna medalja), Širbegović Inas (srebrna medalja) i Kovačević Aldijana (bronzana medalja)

7.razredi (dječaci): Mešić Ismet (zlatna medalja), Babić Amer (srebrna medalja) i Halilović Haris (bronzana medalja)

8.razred (djevojčice): Letić Selma (zlatna medalja) i Šehić Amina (srebrna medalja)

8.razredi (dječaci): Osmić Enis (zlatna medalja), Tanasković David (srebrna medalja) i Babić Omer (bronzana medalja)

9.razred (djevojčice): Jahić Selma (zlatna medalja), Hodžil Elma (srebrna medalja) i Mujkanović Ajla (bronzana medalja)

9.razred (dječaci): Tunjić Ivan (zlatna medalja), Muminović Adin (srebrna medalja)i Dušinović Dženan (bronzana medalja)

(TI)

Tuzlainfo.ba pratite na društvenim mrežama: Facebook, Instagram i Youtube.
Svoje priče, upite i fotografije šaljite na našu e-mail adresu.