(FOTO) Bez pobjednika u tuzlanskom derbiju, Slobodi crveni karton

by nedim
| 13:44

U okviru 18. kola BHT Premijer lige BiH Sloboda i Tuzla City danas odmjerili snage u tuzlanskom derbiju.

Nakon 90. minuta rezultat je na kraju glasio 1:1,a obzirom na poredak na tabeli bodom mogu biti zadovoljniji u taboru GK Tuzla City koj isu danas bili u ulozi gosta.

Na veoma teškom terenu za igru obje ekipe su pokazale mnogo borbenosti i želje za pobjedom.

Povela je Sloboda u 20. minuti. Centrirao je Pršeš, a gol je uz mnogo borbe sa blatom pogodio Amer Bekić.

Izjednačujući gol za Tuzla City postigao je Ubiparip u 51. minuti iz penala, a prije toga je zbog namjernog igranja rukom, prilikom čega je spasio svoj gol, direktan crveni karton dobio igrač Slobode Amar Beganović.

Tokom utakmice igrači Tuzla City-a su dva puta pogađali i okvir gola. Efendić je pogodio stativu u 8. minuti, a Šarčević prečku u 47. minuti.

Nakon nepotpunog 18. kola Tuzla City ostaje na 3. poziciji sa 31 osvojenim bodom, dok je Sloboda na 9. mjestu sa 17 bodova.