Loša šuterska noć Slobode, Igokea nosi pobjedu iz Mejdana

•
  •
  •
  •

OKK Sloboda je večeras, kao domaćin u 6. kolu Prvenstva BiH, poražena od Igokee.

Duel predstavnika BiH u ABA i ABA 2 ligi pripao je Igokei konačnim rezultatom 71:65.

Nakon početnog vodstva Igokee 11:4, trener Slobode Josip Pandža traži time-out. Sloboda smanjuje vodstvo gostiju, a nakon prve dionice je bilo 14:15 za Igokeu. U drugom periodu Sloboda dolazi prvog vodstva 16:15, ali u samom finišu gosti su efikasniji i na odmor odlaze sa 44:31.

Sloboda je bolje otvorila treću četvrtinu. Smanjili su razliku na 40:47, a do kraja ovog perioda igre su imali zaostatak od minus šest poena. Posljednja četvrtina je počela rezultatom 54:48 za Igokeu.

Sloboda je 35. minuti došla i na minus tri (57:60), ali koncentracije i znanja za nešto više nisu imali.

Kod Slobode je su jedini dvocifreni bili Janjić (16) i Greg (11), a u pobjedničkoj ekipi Keenan (17), Talić (15) i Stević (13).

Sloboda je u ovoj utakmici imala šut na svega 39 posto uspješnosti, uza samo tri pogođenje trojke iz 16 pokušaja i sa čak 14 promašenih slobodnih bacanja.