DSO Promus

četvrtak, 07 Novembar 2019 19:18

ABA2 liga: Odlična utakmica u Mejdanu, bh. derbi pripao Slobodi

0711 slo sirFoto: ABA League

Sloboda je 6. kolu ABA 2 lige dočekala ekipu Širokog u sjajnoj košarkaškoj atmosferi, a pobjednik je odlučen nakon produžetka rezultatom 88:86 (17:21, 21:19, 22:28, 19:11, 9:7).

U prvom poluvremenu blagu prednost imali su igrači Širokog, predvođeni raspoloženim Batinićem, koji je postigao 16 poena u prvih 20 minuta. Na odmor se otišlo rezultatom 40:38 za Široki.

Gosti održavaju prednost u trećoj dionici. Sloboda u 29 minuti poenima Čerkezovića smanjuje prednost na koš zaostatka 58:60. Sa dvije trice u samom finišu treće dionice Širokobriježani ulaze posljednji period sa vodstvom 68:60.

Sloboda je napravila seriju 11:0 u četvrtoj četvrtini i povela 71:68 i goste ostavila šest minuta bez koš iz igre, da bi se do kraja posljednje četvrtine Široki vratio u susret i izborio produžetak (79:79).

U produžetku je više koncetracije imala Sloboda i došla do druge pobjede u ovom takmičenju.

Kod Slobode su najefikasniji bili Janjić 23, Gegić 15, Čampara 12 i Grubor sa 11 poena. Kod Širokog Batinić je postigao 26, Kraljević 21 i Filipović 12 poena.