Bolja igra ali opet poraz: OKK Sloboda nadigrana i u Nikšiću

by nedim
| 20:03

Košarkaši Slobode gostovali su u Nikšiću kod Sutjeske u okviru 3. kola ABA 2 lige i ubilježili treći uzastopni poraz u ovom takmičenju i četvrti u ovoj sezoni.

Pobjeda je pripala Sutjesci rezultatom 73:70.

Tuzlaci su bili bolji protivnik u prvih 20. minuta. Na odmor su otišli sa vodstvom 38:30. U trećem periodu Sutjeska preuzima incijativu, pravi preokret i u posljednji period ulazi sa vodstvom 58:55.

Početkom posljednje dionice Sloboda prelazi u vodstvo 60:58. U 37. minuti igre rezultat je bio 68:64 za domaćina. Na 50 sekundi do kraja tricom Čampare Sloboda dolazi na koš zaostatka, 69:71. Tuzlaci nisu iskoristili bacanje za izjednačenje 16 sekundi do kraja. Na suprotnoj strani iskusni Lalović pogađa dva bacanja za konačan rezultat.

Centar Lalović sa 20 poena predvodio je Sutjesku, Knežević je dodao 16 i Pavličević 12 poena. Kod Slobode Janjić 19, Čampara 16 i Gegić 13 poena.

U 4. kolu ABA 2 lige Sloboda dočekuje Split, a prije toga će u Prvenstvu BiH dočekati Promo iz Donjeg Vakufa.