DSO Promus

petak, 11 Oktobar 2019 19:32

Veliki sportski događaj na Tušnju: Dinamo uveličao obilježavanje 100. godišnjice FK Sloboda

1110 sloboda 100

U sklopu obilježavanja 100 godina postojanja RSD i FK Sloboda, na Tušnju je danas odigrana prijateljska utakmica između slavljenika Slobode i višestrukog prvaka Hrvatske i aktuelnog učesnika Lige prvaka Dinama iz Zagreba.

U slavljeničkom raspoloženju, na terenu Tušnja viđena odlična utakmica.

Zagrepčani iako oslabljeni zbog izostanka velikog broja reprezentativaca, u Tuzli su nastupili sa respektabilnim sastavom i na kraju tušanj napustili sa remijem.

U u 24. minuti zbog igranja ruke Dilavera dosuđen je penal za Slobodu, a siguran je bio Smajić za 1:0.

Deset minuta kasnije Dinamo stiže do izjednačenja. Jovičević je izveo slobodni udarac, Smajić nespretno reagovao i loptu poslao u vlastitu mrežu za 1:1.

U nastavku je Dinamo zaredao nekoliko šansi, a odlični golman Lakić je najzaslužniji za konačnih 1:1.

Prije početka utakmice priređen je prigodan program obilježavanja vijeka postojanja kluba, a početni udarac je izveo Anto Raos (88), nekadašnji igrač i predsjednik kluba.

Pored njega, svečanosti su prisustvovali brojne legende tuzlanskog tima poput Rizaha Meškovića, Dževada Šećebergovića, Nihada Mujezinovića, Midhata Memiševića, Ešefa Jašarevića, Jasmina Divanefendića, Sakiba Malkočevića, Denisa Sadikovića, Enesa Mešanovića, Radeta Jovičića...

Mrlju na lijep sportski događaj je sukob policije i pripadnika navijačke skupine Fukare, koji su bacali baklje na tartan stazu, nakon čega je dio navijača i odstranjen sa tribine.

Sloboda - Dinamo 1:1

Sloboda: Lakić, Muratović, Bekić, Jusić, Ivetić, Pršeš, Hodžić, Bekrić, Livančić, Ristić, Smajić.

Dinamo: Zagorac, Pinto, Šitum, Dilaver, Moubandje, Leovac, Tolić, Đira, Baturina, Jovičević, Atiemwen.