DSO Promus

četvrtak, 10 Oktobar 2019 21:49

ABA 2 liga: Sloboda poražena od Borca u Mejdanu

1010 okkslo

Košarkaši Slobode su u posljednjoj utakmici 2. kolu ABA lige dočekali  Borac iz Čačka u sjajnom košarkaškom ambijentu u dvorani Mejdan, te na kraju dobre utakmice ipak poraženi.

Rezultat na semaforu na kraju je pokazivao 87:96 za Borac.

Tuzlaci su odličnu otvorili utakmicu i poveli sa 10:2. Igrala se žestoka odbrana, na koju gosti nisu imali odgovor. Međutim nakon time-outa Marka Marinovića, Čačani su se sabrali i stigli do 13:13. Do kraja četvrtine gosti su bolji, a nevjerovatnom trojkom Nemanje Todorovića zaključuju prvu četvrtinu rezultatom 26:19.

U nastavku je Sloboda stigla do 28:28, kasnije i do vodstva 43:42 preko Amerikanca Berryja. Na veliki odmor otišlo se sa minimalnom prednošću Čačana 48:47.

U trećem periodu ubilježeno je još jedno izjednačenje 58:58, a gosti su preko Čarapića s linije za slobodna bacanja poveli 60:58. Borac ponovo preko Čarapića dolazi  na plus 10 (68:58). U posljednju četvrtinu ulazi se rezultatom 65:72 za goste.

U posljednjoj dionici igra se borbeno za svaku loptu, više koncetracije su imali gosti iz Čačka i došli do druge pobjede u ABA 2 ligi.

Najefikasniji kod Borca bio je Čarapić sa 27 poena, Majstorović 17, Nerandžić i Jones po 16 poena. Kod Slobode Čampara je ubacio 24 poena, Gregg 17, Janjić 12 i Grubor 10 poena.

Nakon dva doigrana kola u ABA2 ligi Sloboda ima upisana dva poraza. U narednom kolu Tuzlaci gostuju Sutjesci iz Nikšića, a nakon toga Spllit u Mejdanu.