DSO Promus

subota, 14 Septembar 2019 22:17

Praznih džepova, ali velikog srca: Fudbaleri Slobode nadigrali Borac

0914 slo borac bekric

Fudbaleri Slobode pobijedili su večeras rezultatom 3:1 banjalučki Borac u osmom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, uprkos velikim finansijskim problemima i privremeno okončanom štrajku zbog kojeg nisu trenirali u protekle dvije sedmice.

Sloboda sada ima 12 bodova i na diobi je od 5. do 7. mjesta na tabeli.

Igrao se deveti minut kada su domaći poveli. Bila je to prva poluprilika, ako se tako može nazvati slobodan udarac kojeg je izveo Omar Pršeš, a loptu Lučić ispustio u svoju mrežu.

Nije dugo trebalo Tuzlacima za drugi gol. On se dogodio u 20. minuti kada je, nakon igranja rukom Čomora, Samir Bekrić pogodio sa bijele tačke.

Ipak, u narednom napadu Vujaklija pogađa i tako vraća neizvjesnost u ovaj susret. Rezultatom 2:1 otišlo se na odmor.

U nastavku, kada se očekivala ofanziva Borca, Sloboda je odigrala sjajno. Tuzlaci su napadom čuvali svoj gol, nisu dozvoljavali Banjalučanima organizaciju akcija i tako došli do velike pobjede.

Bilo je i u drugom dijelu prilika, Mujagić i Livančić su prijetili po goste, dok je Stojan Vranješ glavom pogodio stativu.

Na kraju, usljed pritiska na posljednjeg čovjeka odbrane Runić je postigao autogol kakav se rijetko viđa, za konačnih 3:1.

Sloboda – Borac 3:1 (Pršeš 9’, Bekrić 20’ p., Runić 90+4'a.g. / Vujaklija 21’)

Stadion: Tušanj. Gledalaca: 2.000. Sudija: Frano Jelić (Široki Brijeg). Žuti kartoni: Beganović, Bekić (Sloboda).

Sloboda: Lakić, Beganović, Jusić, Hodžić, Pršeš, Bekrić, Buljić, Ivetić, Maksimović, Al.Bekić, Mujagić.

Borac: Lučić, Radulović (od 79’ Kajkut), Crnov, Danilović, Ćosić, Čomor, Subić, Mirić, Vranješ, Runić, Vujaklija.