Sloboda bolja od Borca, Mehmedović junak “Crveno-crnih”

by nedim
| 18:56

U utakmici 5. kola Premijer lige BiH Sloboda je u Banovićima, gdje igra domaće utakmice zbog rekonstrukcije Tušnja, sa 2:0 bila bolja od ekipe Borca.

U borbenoj utakmici Tuzlaci su iskoristili svoje šanse za razliku od gostiju iz Banja Luke koji su imali veći posjed lopte, ali nisu imali raspoložene napadače a uz to sa druge strane i raspoloženog golmana Slobode Erića.

Junak “crveno-crnih” je Eldar Mehmedović, mladi igrač koji je prošao sve selekcije Slobode, a koj ije dans sa dva gola donio tri boda svom timu.

Gosti su bolje otvorili utakmicu, imali su sjajne prilike preko Tatara i Mrkaića, ali su prečka i odbrana Erića spriječili vodstvo gostiju. Odgovorio je Bošnjak, koji je sa više od 35 metara pogodio prečku.

Tatar je u 27. minuti ponovo pogodio prečku! Potom je sudija Bilbija od delegata tražio da preko službenog razglasa pozove navijače Slobode na fer i sportsko navijanje, s obzirom na to da su domaći fanovi vrijeđali trenera Nenada Lalatovića i Milorada Dodika, člana Predsjedništva BiH.

Nakon poila sata igre domaći su tražili penal, ali Bilbija se nije oglasio. Mada, mogao je pokazati i na bijelu tačku, jer je kontakta bilo.

Sloboda je povela u 42. minuti. Kontru je istrčao Mehmedović sve sam uradio i pogodio preciznim udarcem malu mrežu za veliko slavlje domaćih.

Isti igrač je postigao i drugi gol za Tuzlake, nakon sjajne kombinacije njegovih saigrača. U 57. minuti. Osmić je asistirao, a Mehmedović po drugi put danas pogađa za 2:0.

Borac se četiri minute kasnije mogao vratiti u meč. Međutim, danas nesretni Tatar nije uspio pogoditi zicer.

Pokušao je Nenad Lalatović određenim izmjenama napraviti nešto. Borac je dominirao na terenu, ali Erić je danas bio nesavladiv na golu Slobode.

Odbranio je golman tuzlanskog tima nekoliko zicera. Na kraju je sačuvao mrežu i uz Eldara Mehmedovića je najzaslužniji za tri boda osvojena protiv favorizovanog rivala.