FK Tuzla City u Sloveniji: Jučer remi sa Olimpijom, naredni protivnik ekipa Bravo

by nedim
| 13:20

Fudbaleri Tuzla Cityja odigrali su prvu pripremnu utakmicu na pripremama u Sloveniji.

U četvrtak popodne Plavi su na stadionu u Ljubljani remizirali su slovenačkom Olimpijom odigravši 2:2.

Domaćin je prvi poveo preko Menala, koji je pogodio mrežu Muminovića u 22.minuti.

Potom su Plavi zaprijetili preko Crnkića čiji udarac na asistenciju Nukića brani golman Vidmar.

U 44.minuti bilo je 2:0. Lopta je pogodila u ruku Hadžanovića a sudija pokazuje na penal koji je realizovao Cekici.

U narednom napadu Tuzla City je smanjio prednost. Crnkić je ušao u kazneni prostor, Jurčević ga ruši a sudija pokazuje na 11 metara. Siguran je bio Ubiparip.

U drugom dijelu Tuzla City je bio rastrčaniji i pokretljiviji a najbolju šansu propustio je Crnkić na asistenciju Nukića.

No Nukićev poklon je pet minuta kasnije iskoristio Ramić koji glavom pogađa sa pet metara za konačnih 2:2.

Naredna provjera je u nedjelju u Brežicama protiv novog slovenačkog prvoligaša, ekipe Bravo.

OLIMPIJA LJUBLJANA – FK TUZLA CITY 2:2 (2:1)

Strijelci: Menalo 22., Cekici 44./11m; Ubiparip 46./11m, Ramić 71.

Olimpija: Vidmar, Jurčević, Bagnack, Šme, Andrejašič, Tomić, Putinčanin, Suljić, Cekici, Menalo, Kidrič. Još su igrali: Savić, Valenčič, Paljk, Vukušić, Boakye, Delgado, Kadrić, Brkić, Kregar, Gasser, Mrežar. Glavni trener: Safet Hadžić.

Tuzla: Muminović, Efendić, Zlatković, Kojić, Morris, Sesar, Hadžinović, Ubiparip, Crnkić, Nukić, Husejnović. Još su igrali: Fejzić, Šarčević, Terzić, Musić, Hasanović, Mušinović, Karjašević, Ramić. Glavni trener: Milenko Bošnjaković.