Rukometaši Slobode poraženi u posljednjoj sekundi, Borac novi prvak BiH

by nedim
| 21:15

Rukometaši Slobode večeras su Bugojnu i sjajnom meču poraženi od Iskre sa 24:23 što je domaću ekipu ostavilo u Premijer ligi BiH.

Iskra je imala u prvom poluvremenu tri gola prednosti, ali gosti se nisu predavali i na pauzu su otišli pri 13:13.

Gosti su bolje otvorili drugi dio, a deset minuta prije kraja vodili su 21:19.

Iskra je pet minuta prije kraja došla na 21:21, a dvorana KSC-a je bila na nogama.

Na kraju je završilo 24:23 za Bugojnace koji golom Slavka Previšića u posljednjoj sekundi dolaze do bodova koji će im donijeti siguran opstanak u Premijer ligi.

U redovima Slobode najefikasniji su bili Bubić 7, Bečić 4, Ovčina 4, Suhonjić 4, Jusić 3 i Đukić 1.

Rukometaši Borac m:tela prvaci su Bosne i Hercegovine za sezone 2021/22.

Banjalučani su šampionsku titulu u Premijer ligi BiH osigurali dva kola prija kraja iako u večeras u svom „Boriku“ poraženi od ekipe Gračanice (24:26). No crveno-plavima je na ruku išao rezultat iz Bugojna gdje je domaća Iskra  savldala drugoplasiranu Slobodu (24:23), pa je bodovna razlika dva kola prije kraja ostala šest bodova u korist Borca.