Ritmička gimnastika: Takmičarke Gimnastičkog kluba Tuzla uspješne na “Olimpic Cup-u” (FOTO)

by nedim
| 11:40
  •  
  •  
  •  
  •  

Ritmičarke iz Gimnastičkog kluba Tuzla (sekcija ritmička gimnastika) nastupile su na “Olimpik Cupu”, prvom ovogodišnjem takmičenju koje se održalo od 8. do 10. marta u Sarajevu. Radi se o Međunarodnom takmičenju u odličnoj organizaciji GK Olimpik, koje je održano prema novom Bodovnom pravilniku 2017-2020.

Takmičenje se održalo u sportskoj dvorani Ramiz Salčin koja je bila premala da primili sve prisutne. U izuzetno jakoj konkurenciji učešće su uzeli klubovi iz desetak zemalja iz Europe sa oko 700 takmičarki različitog uzrasta. Radi se o izuzetno jakom i prestižnom takmičenju u ritmičkoj gimnastici koje okuplja kvalitetne takmičarke iz najboljih europskih klubova.

– Sama konkurencija je bila prejaka i sretni smo sto smo bili učesnici tako jakog i kvalitetnog turnira. Da bi neko danas bio izuzetno uspješan u ovako jakoj konkurenciji potrebno je trenirati tri sata dnevno i sedmično 5-6 puta. S obzirom da smo pokrenuli sekciju ritmičke gimnastike u sklopu kluba 24.10.2017. pri Filozofskom fakultetu Univerziteta u Tuzli izuzetno samo ponosni na našu djecu. Dijelimo ponos roditelja i Gimnastičkog kluba Tuzla, uz želju da svi postanu uspješni sportisti – istakli su iz Gimnastičkog kluba Tuzla.

U grupni sastavima svih pet ekipa iz Gimnastičkog kluba Tuzla su osvojile zlatnu medalju i prvo mjesto, a u pojedinačnoj 47 zlatnih medalja. Takmičarske su predvodile trenerice i predstavnice kluba Ema Kasupović, Meliha Husanović i Edita Gradaščević.

Rezultati pojedinačno:

Nora Porobić 2014g – prvo mjesto

(inače proglašena najmlađom takmičarkom Olimpik cupa 2019) 

Asja Salkanović 2013g – prvo mjesto

Darija Josipović 2013g – drugo mjesto

Ines Kitić 2013g – treće mjesto

2 mjesto obruč

Nela Jaganjac

5 mjesta u višeboju

Nadija Hadzić

Emma Vantić

Amina Serhatlić

5 mjesto

Edna Delić 2007g

6 mjesta su zauzele sledeće curice po godištima:

Emina Bijelic 2007g

Adna Mulaosmanovic 2006g

Esma Tuzlakovic 2006g

8 mjesta su zauzele:

Esma Tuzlakovic u višeboju 2006g

Hena Softic 2012g

9 mjesta su zauzele:

Ema Aljić 2012g

Emina Omerović 2011g

7 mjesto

Amna Bučuk 2007g

11 mjesto u obruču

Esma Tuzlaković 2006g

13 mjesto

Ena Mulaosmanović 2011g

14 mjesto

Lorena Breljaković 2011g

15 mjesto

Ena-Mia Bećirović 2010g

18 mjesto

Maša Smailhodzic 2009g

19 mjesto

Ajla Kikić 2008g

22 mjesto

Lamija Sakić 2009g

Učestvovale su slijedeće takmičarke iz Gimnastičkog kluba Tuzla

Individualne vježbe

 

Ime i prezime

Godina rođenja

Takmičarski nivo A ili B

Rekvizit

1.       Amina Serhatlić

2004.

B

Traka, lopta, obuč

2.       Emma Vantić

2006.

B

Obruč i bez rekvizita

3.       Nadija Hadžić

2005.

B

Obruč, lopta i bez rekvizita

4.       Nela Jaganjac

2007.

B

Obruč i bez rekvizita

5.       Lorena Breljaković

2011.

B light

Bez rekvizita

6.       Latifa Džindo

2012.

B light

Bez rekvizita

7.       Darija Josipović

2013.

B light

Bez rekvizita

8.       Hena Softić

2012.

B light

Bez rekvizita

9.       Ajla Kikić

2008.

B light

Bez rekvizita

10.    Asja Salkanović

2013.

B light

Bez rekvizita

11.    Ema Aljić

2012.

B light

Bez rekvizita

12.    Ena Mulaosmanović

2011.

B light

Bez rekvizita

13.    Adna Mulaosmanović

2006.

B light

Bez rekvizita

14.    Esma Tuzlaković

2006.

B

Obruč i bez rekvizita

15.    Emina Omerović

2011.

B light

Bez rekvizita

16.    Emina Bijelić

2007.

B light

Bez rekvizita

17.    Amna Bučuk

2007.

B light

Bez rekvizita

18.    Lamija Sakić

2009.

B light

Bez rekvizita

19.    Nora Porobić

2014.

B light

Bez rekvizita

20.    Dalija Omerdić

2008.

B light

Bez rekvizita

21.    Edna Delić

2007.

B light

Bez rekvizita

22.    Ines Kitić

2013.

B light

Bez rekvizita

23.    Maša Smailhodžić

2009.

B light

Bez rekvizita

24.    Ena-Mia Bećirović

2010.

B light

Bez rekvizita

 

Grupne vježbe

 

Redni broj

Godina rođenja

A ili B

Rekvizit

 

2013/2014

   

1.       Nora Porobić

2014.

B light

Bez rekvizita

2.       Lana Milić Zelenika

2014.

B light

 

3.       Asja Salkanović

2013.

B light

 

4.       Edna Gutić

2013.

B light

 

5.       Zana Tanović

2014.

B light

 

6.       Ines Kitić

2013.

B light

 

7.       Ela Ejubović

2014.

B light

 

8.       Nejra Sijerčić

2013.

B light

 

9.       Iman Gulamović

2015.

B light

 

10.    Aida Hodžić

2013.

B light

 

11.    Lana Bojić

2012.

B light

 

 

2010/2012

   

1.       Nina Mrkić

2012.

B light

 

2.       Lena Porobić

2011.

B light

 

3.       Tajra Ćosić

2011.

B light

 

4.       Hena Softić

2012.

B light

 

5.       Melisa Osmanović

2010.

B light

 

6.       Amina Likaj

2009.

B light

 

7.       Ajna Bahić

2012.

B light

 

8.       Lejla Beha

2011.

B light

 

9.       Uma Šećerbegović

2012.

B light

 

10.    Zina Hodžić

2009.

B light

 

11.    Hana Gulamović

2012.

B light

 

12.    Asja Pašić

2011.

B light

 

13.    Majra Isić

2011.

B light

 

14.    Emina Omerović

2011.

B light

 

15.    Amila Bajramović

2011.

B light

 

16.    Iris Omerčević

2010.

B light

 

17.    Ema Aljić

2012.

B light

 

18.    Elma Huremović

2012.

B light

 

19.    Iman Saletović

2012.

B light

 

20.    Iman Halilović

2010.

   

 

2008/2010

   

1.       Dalija Omerdić

2008.

B light

 

2.       Edna Delić

2007.

B light

 

3.       Nela Jaganjac

2007.

B light

 

4.       Lamija Sakić

2009.

B light

 

5.       Maša  Smailhodžić

2009.

B light

 

6.       Lorena Breljaković

2011.

B light

 
 

2007/2008

   

1.       Zerina Šehović

2008.

B light

 

2.       Sara Mustafić

2008.

B light

 

3.       Ajla Kikić

2008.

B light

 

4.       Lamija Spahić

2008.

B lihgt

 

5.       Emina Bijelić

2007.

B light

 

6.       Amina Kikanović

2007.

B light

 

(Tuzlainfo.ba)

Tuzlainfo.ba pratite na društvenim mrežama: Facebook, Instagram i Youtube.
Svoje priče, upite i fotografije šaljite na našu e-mail adresu.