Kup BiH: Košarkaši Slobode izgubili nemoguće i razočarali 3000 navijača!

by nedim
| 21:02

Košarkaši Slobode večeras su propustili veliku priliku koja im je bila servirana, a koju iz neobjašnjivih razloga nisu iskoristili.

Sa mukom i čuđenjem večeras je Mejdan napuštalo oko 3.000 navijača koji su došli podržati tim Josipa Pandže na putu ka finalnom turniru Kupa Mirze Delibašića, koji bi se u slučaju pobjede Slobode, već narednog vikenda igrao u još punijem Mejdanu.

O tome su uveliko razmišljali na kraju trećeg perioda utakmice, kada je na semaforu stajao rezultat 64:42, svi oni koji su proteklih sedam dana učinili sve da motivišu publiku, prirede pravi spektakl i stvore sve uslove za veliki korak ka povratku tuzlanske košatke na puteve stare slave.

Ali Josip Pandža i njegova ekipa su za 10 posljednjih minuta utakmice uspjeli prosuti prednost od 22 poena razlike i izgubiti ono što bilo skoro nemoguće.

Uporna ekipa Sparsa je strpljivo topila veliku prednost Slobode i u 39. minuti došla do vodstva 74:75. U finišu gosti, koji igraju ABA 2 ligu i imaju mnogo više ovakvih utakmica u ovoj sezoni, nisu propustili ponuđenu šansu i osvajaju Kup sistema A KSBiH-a i plasman na završni turnir košarkaškog Kupa BiH, koji od ove sezone nosi ime Mirze Delibašića.

OKK Sloboda – Spars 74:78

SKPC Mejdan. Gledalaca 3.000. Sudije: Zurapović, Bijedić, Karović. Rezultat po četvrtinama: 22:16, 25:20, 17:06, 10:35.

OKK Sloboda: Thondique 17, Jovanović 16, Jakupović, Čerkezović 3, Subašić, Naletilić 8, Dedajić 4, Omerović, Latifagić 3, Šibalić 9, Božović 14, Islamović. Trener: Josip Pandža.

Spars: Zahiragić, Durmo, Glogovac 15, Vrabac 6, Jovanović 6, Grubelič 10, Bajramović 5, Manjgafić 4, Hasandić 7, Kamenjaš 9, Protić 2, Albijanić 11. Trener: Marko Trbić.