Dobra košarkaška predstava u Mejdanu: Slobodi Kup RKS Tuzla

by nedim
| 20:34

Košarkaši Slobode večeras su nakon pobjede u duelu sa Gradinom Srebrenik osvojili Kup RKS Tuzla.

OKK Sloboda – KK Gradina 89:81 (20:20, 22:24, 28:16, 19:21). SKPC Mejdan. Gledalaca:1. 000. Sudije: S. Nožinović, F. Ališehović, N. Kasumović. Komesar: E. Duraković

U dobroj i rezultatski neizvjesnoj utakmici, Tuzlaci su prednost stekli tek u trećem periodu, ali do samog kraja utakmice nisu imali značajniji rezultatski plus koji bi im garantovao miran finiš utakmice.

Na poluvremenu je bilo 44:42 za Gradinu, da bi pred posljednju četvrtinu rezultat na semaforu iznosio 70:60 za Slobodu. Minut i 15 sekundi pred kraj utakmice Sloboda je imala 85:80, te sa dobro organizovanim napadima do kraja dolaze do konačnih 89:81.

Osvajač Kupa RKS Tuzla, nastavlja takmičenje u okviru kup takmičenja BIH – u sistemu A KSBiH-a.

U redovima OKK Sloboda najefikasniji su bili Maksim Kovačević sa 25 i Milivoje Božović sa 18 postignutih poena, dok su kof Gradine sa po 14 postignutih poena najefikasniji bili Dejan Bjelić i Nikola Otović.

Kompletnu statistiku sa utakmice možete pogledati OVDJE.