Derbi pripao Zrinjskom: Sloboda nije iskoristila napad za pobjedu (VIDEO)

by nedim
| 20:25

U derbiju 8. kola košarkaškog Prvenstva BiH, Sloboda je u derbiju kola večeras u Mejdanu poražena od Zrinjskog sa 79:81.

Publika u Mejdanu kao da je postala pretplaćena na “infarkt završnice” (Široki, Spars, Gradina…), pa je tako i večeras gledala posljednje minute utakmice na nogama, ali ovaj put domaći navijači nisu slavili.

Utakmica je obilovala preokretima. Tuzlaci su poveli 11:2, da bi do poluvremena koje je završno rezultatom 35:40, gosti imali prednost i do 12 poena razlike.

U trećoj četvrtini prednost Zrinjskog je odlazila i na +16, da bi se u posljednju dionicu ušlo sa 59:59.

Do kraja utakmice publika je gledala rezultatski neizvjesnu u borbu za svaki poen, da bi u posljednjoj minuti Tuzlaci imali sve u svojim rukama ali i nekoliko loših rješenja, koja su na kraju rezultirala porazom.

Sloboda – Zrinjski 79:81 (16:19, 19:21, 24:19, 20:22)

SLOBODA: Lasetović, Jovanović 13, Čerkezović 2, Hasandić 7, Naletilić 12, Dedajić, Jakupović 6, Mirković 9, Hrnčić 6, Božović 24, Islamović, Nezirić.

ZRINJSKI: Šutalo 3, Pajić, Smajlagić 18, Sokolović 14, Golemac, Zlomislić, Todorović 20, Šamadan, Miličević 13, Pandurić 4, Ljujić 6, Ramljak 3.

U priloženom videu pogledajte tri posljednja napada na utakmici.