Održan 23. Međunarodni plivački miting ˝Samir Ćirak-Ćiro˝: Ekipa ˝Zmaj-Alpama˝ najbolja

by admin2
| 13:40

      

U subotu 10.11.2018. godine, održan je 23. Međunarodni plivački miting “Samir Ćirak-Ćiro 2018” u organizaciji PK “Zmaj-Alpamm” Tuzla. Plivalo se u malom (25m) bazenu sa 6 staza i elektronskim mjerenjem vremena. Na mitingu je nastupilo 315 plivača iz 27 klubova, predstavnika 4 zemlje (Mađarske, Hrvatske, Srbije i Bosne i Hercegovine).

Miting, koji se tradicionalno održava kao znak sjećanja na tragično poginulog člana PK “Zmaj-Alpamm” Samira Ćiraka-Ćiru i sve mlade koji su 25. maja 1995. godine poginuli na tuzlanskoj Kapiji, već 23 godine predstavlja jedno od najjačih takmičenja ovog tipa u regionu. Također, miting je jedino plivačko takmičenje koje se održava na području Tuzlanskog kantona.

Program takmičenja se sastojao iz 50 i 100 – metarskih utrka na sve 4 plivačke discipline (delfin, leđno, prsno i kraul), kao i utrke 100 metara mješovito. Uz navedene individualne discipline, klubovi su imali priliku prijaviti revijalnu štafetu 8×50 delfin (mješovitog sastava: 4 djevojčice i 4 dječaka). Ovakav raznovorsni program omogućavao je mnogim plivačima da poprave svoja vremena u nekoliko plivačkih disciplina, dok su neki plivači po prvi put plivali nešto zahtjevnije utrke.

Klubovi koju su nastupili su: APK 22.April-Banja Luka, Aqua-Sarajevo, Aqua Star-Banja Luka, Barakuda-Beograd, Bosna-Sarajevo, Eko Sport-Sarajevo, Galeb GIKIL-Lukavac, Grdelin-Split, Jedinstvo-Tuzla, KVS Leotar-Trebinje, Novi Grad-Sarajevo, Olymp-Banja Luka, Orka-Mostar, Pecsi Sport Nonprofit Zrt.-Pečuh, PK Orahovica-Orahovica (HR), Rasina-Kruševac, Sharks-Sarajevo, Sloboda-Tuzla, Sloboda-Užice, Spartak-Gradačac, Sprint-Tuzla, Sremska Mitrovica, Velež-Mostar, Vinkovački PK, Vojvodina-Novi Sad Zrinjski-Mostar i domaćin Zmaj-Alpamm-Tuzla.

Peharom se nagrađivao najvrijedniji rezultat (zbirom bodova četiri najbolje discipline), te prvo mjesto na memorijalnoj utrci “Samir Čirak – Ćiro” 100 metara delfin stilom, za žene i muškarce, u sljedećim kategorijama:
A. 2002. – 2003. godište
B. 2004. – 2005.
C. 2006 .– 2007.
D. 2008.
E. 2009.
F. 2010. godište i mlađi

U navedenim kategorijama pobjednici memorijalne trke 100 metara delfin su:
A. Ersin Gec – “Novi Grad” Sarajevo i Miona Bošković – “Sremska Mitrovica” Sremska Mitrovica
B. Tarik Trgo – “Bosna” Sarajevo i Mia Tanović – “Sprint” Tuzla
C. Kenan Dračić – “Zmaj – Alpamm” Tuzla i Nora Ilić – “Barakuda” Beograd
D. Đorđe Tadić – “Olymp” Banja Luka i Mia Blažević – “22. April Banja Luka”
E. Vanja Kvočka – “Olymp” Banja Luka i Ella Oković – “Sharks” Sarajevo
F. Eman Jahić – “Zmaj Alpamm” Tuzla i Ajna Jamaković – “Sharks” Sarajevo

U svakoj kategoriji najboljim takmičarima proglašeni su:
A. Lazar Krstić – “Rasina” Kruševac i Mateja Pehar – “Zrinjski” Mostar
B. Tarik Trgo – “Bosna” Sarajevo i Mia Tanović – “Sprint” Tuzla
C. Kenan Dračić – “Zmaj – Alpamm” Tuzla i Elena Zovko – “Orka” Mostar
D. Đorđe Tadić – “Olymp” Banja Luka i Boglarka Domjan – “Pecsi Nonprofit” Pečuh
E. Petar Kojčinović – ´’22. April” Banja Luka i Maša Kavić – “Olymp” Banja Luka
F. Eman Jahić – “Zmaj Alpamm” Tuzla i Zerina Vrabac – “Zmaj Alpamm” Tuzla

Pehar se dodjeljivao i za ekipni plasman, za tri najuspješnije ekipe, a redosljed je sljedeći:
1. Plivački klub “Zmaj – Alpamm” – Tuzla,
2. Plivački klub “Sharks” – Sarajevo, i
3. Plivački Klub “Olymp” – Banja Luka

PK “Zmaj-Alpamm”-Tuzla je nastupio sa svojih 56 najboljih takmičara (16 djevojčica i 40 dječaka) koji su osvojili ukupno 47 medalja (18 zlatnih, 16 srebrnih i 13 bronzanih medalja) i 6 pehara: za pobjednike memorijalne utrke (2), za najvrijedne rezultate (3) i za ekipni plasman (1), zauzevši 1. mjesto u ukupnom plasmanu.

Za PK “Zmaj-Alpamm” je nastupilo 56 plivača (40 dječaka i 16 djevojčica): Lejla Bjelić ´09, Elena Petrović ´10, Omer Pezić ´10, Ali Behrem ´10, Adi Dedić ´10, Sara Petrović ´11, Vedad Padžić ´11, Lamija Mujkanović ´09, Ajdin Jahić ´09, Amar Bajrić ´07, Alen Čaušević ´06, Senad Mustafić ´06 Amar Mustafić ´07, Majra Suljendić ´09, Nejra Klis ´07, Malik Halilović ´09, Adi Suljagić ´09, Salko Dropić ´07, Ema Dizdarević ´08, Faruk Delibegović ´07, Tarik Rizvić ´08, Zerina Vrabac ´10, Lana Džinović ´07, Arijana Imamović ´06, Hadi Ćurtović ´09, Ema Jahić ´07, Eman Jahić ´10, Aldin Numanović ´06, Ensar Ahmetović ´09, Dani Pirić ´08, Damir Džinović ´10, Dani Trutović ´08, Iman Babović ´07, Danis Karahodža ´07, Arslan Pezić ´07, Hamza Mehmedović ´06, Sulejman Buševac ´04, Azur Žabić ´03, Ahmed Sarajlić ´06, Emina Pirić ´04, Haris Konjić ´06, Ajas Alispahić ´04, Emir Šabanović ´06, Nadir Hodžić ´05, Emir Jusičić ´03, Adnan Sarajlić ´04, Kenan Dračić ´06, Asja Zolotić ´05, Faris Škahić ´04, Teo Pajić ´05, Asja Merdić ´04 i Amna Dračić ´03.

Zapažene rezultate su ostvarili sljedeći Zmajevci:
Kenan Dračić (´06) osvojio je 6 zlatnih medalja u disciplinama 50 metara slobodno, 100 metara slobodno, 50 metara delfin, 100 metara delfin, 100 metara prsno i 100 metara mještovito.

Eman Jahić (´10) osvojio je 5 zlatnih medalja u disciplinama 50 metara delfin, 100 metara delfin, 50 metara leđno, 50 metara prsno i 100 metara mještovito.

Zerina Vrabac (´10) osvojila je 2 zlatne medalje u disciplinama 50 metara slobodno i 10 metara slobodno, dok je srebrne medalje osvajala u disciplinama 50 metara delfin, 100 metara delfin i 10 metara mještovito.

Adnan Sarajlić (´04) osvojio je zlatnu medalju u disciplini 100 metara leđno, srebrnu medalju u disciplini 100 metara prsno, te 3 bronzane medalje u disciplinama 50 metara leđno, 50 metara prsno i 100 metara mješovito.

Emir Jusičić (´03) osvojio je 2 zlatne medalje u disciplinama 50 metara prsno i 100 metara prsno, 2 srebrne medalje u disciplinama 100 metara slobodno i 100 metara mješovito, te bronzanu medalju u disciplini 50 metara slobodno.

Amna Dračić (´04) osvojila je 3 srebrne medalje u disciplinama 100 metara slobodno, 50 metara leđno i 100 metara leđno, dok je u disciplinama 50 metara slobodno i 100 metara mješovito osvojila srebrnu medalju.

Dani Pirić (´08) osvojio je zlatnu medalju u disciplini 100 metara prsno, srebrnu medalju u disciplini 50 metara prsno i bronzanu medalju u disciplini 100 metara mještovito.

Ensar Ahmetović (´09) osvojio je 2 srebrne medalje u disciplinama 50 metara leđno i 100 metara leđno, te bronzanu medalju u disciplini 100 metara slobodno.

Azur Žabić (´03) osvojio je srebrnu medalju u disciplini 100 metara leđno i bronzanu medalju u disciplini 50 metara leđno.

Ajdin Jahić (´09) osvojio je dvije srebrne medalje u disciplinama 50 metara prsno i 100 metara prsno.

Asja Zolotić (´05) osvojila je srebrnu medalju u disciplini 50 metara slobodno, te 2 broznane medalje u disciplinama 100 metara delfin i 100 metara slobodno.

Dani Trutović (´08) osvojio je bronzanu medalju u disciplini 100 metara prsno.

Malik Halilović (´09) osvojio je bronzanu medalju u disciplini 50 metara delfin.

ŠTAFETA 8×50 delfin u sastavu: Ema Jahić, Faris Škahić, Amna Dračić, Emir Jusičić, Asja Merdić, Kenan Dračić, Asja Zolotić i Adnan Sarajlić i osvojila je 1. mjesto i zlatnu medalju.

Svi plivači i plivačice su popravili svoja najbolja vremena, te su se u najboljem svjetlu pokazali pred domaćom publikom. Za takmičarski podmladak iz naše škole plivanja ovo je bilo prvo takmičenje gdje su pokazali da su veliki talenti. Ovo je i veliko priznanje našoj školi plivanja koja nastavlja sa produkcijom plivačica i plivača, koji poslije u takmičarskom pogonu kluba nastavljaju vrijedno sa treninzima i postižu zavidne uspjehe. Zahvaljujemo se svim našim prijateljima, sponzorima i medijima koji su pomogli održavanje ovog velikog i značajnog mitinga!  Svim plivačima, trenerima i klubovima se zahvaljujemo na učešću i čestitamo na izvanrednim rezultatima i želimo im puno sreće i uspjeha u daljem radu – poručuju iz ” Zmaj-Alpamm-a” !

Treneri PK “Zmaj-Alpamm”
Osman Prcić
Andrej Simić
Ahmed Imamović
Belmin Karić

(Tuzlainfo.ba)

         

Tuzlainfo.ba pratite na društvenim mrežama: Facebook, Instagram i Youtube.
Svoje priče, upite i fotografije šaljite na našu e-mail adresu.