by nedim
| 15:40

Sloboda je danas u okviru 17. kola BHT Premijer lige BiH, doživjela još jedan domaći i ukupno sedmi ovosezonski poraz, te su sada znatno bliže ekipama iz dna, nego onim iz vrha tabele.

Oslabljeni igranjem nekolicine standardnih prvotimaca, “Crveno-crni” danas nisu pokazali mnogo, napravivši tek dvije-tri poluprilike. Na drugoj strani nisu mnogo bolji bili niti gosti, koji su igrali disciplinivano, dobro čuvali svoj gol i čekali svoju šansu da iznenade domaćina.

To im je uspjelo na početku drugogog poluvremena kada je Jurić iz prvobitno bezopasne situacije, uz dosta sreće i uz pomoć golmana Čokorila postigao gol za 0:1, što će na kraju biti i konačan rezultat.

U 66. minuti Sloboda je ostala bez Hadžanovića koji je dobio drugi žuti – crveni karton, što je dodatno otežalo nastojanja Tuzlaka da dođu barem do izjednačenja.

Nakon završetka utakmice došlo je i do verbalnog sukoba navijača Slobode, koji su dotrčali sa tribina i igrača, a na kraju se sve na svu sreću završilo samo na riječima.

Sloboda – Široki Brijeg 0:1 (Jurić 49’)

FK Sloboda: Čokorilo, Adžem, Salihović, Pršeš, Husejinović, Smajić, Ivetić (K), Beganović, Vidović, Hadžanović, Alispahić.

NK Široki Brijeg: Bilobrk (K), Kožul, Matić, Eliomar, Ćorluka, Popović, Jure, Kovačić, Begonja, Perković, Marković.

Nakon reprezentativne pauze, prvesntvo se nastavlja 24. i 25. novebra, a Sloboda je gost ekipi Radnika.