Tri utakmice, tri pobjede: Košarkaši Slobode slavili u Bratuncu!

by nedim
| 20:30

Košarkaši Slobode došli su do treće uzastopne pobjede u bh. prvenstvu. Pred punim tribinama u Bratuncu porazili su domaći tim rezultatom 81:73

Prva dionica pripada Tuzlacima 26:19. Bratunac u drugom periodu smanjuje vodstvo gostiju i na odmor se odlazi 35:39 za Slobodu.

U nastavku se utakmica igra u istom ritmu Bratunac pokušava u trećoj dionici doći do vodstva ali Sloboda u posljednjih 10 minuta ulazi sa +4, 54:50.

U posljednoj četvrtini Sloboda održava prednost i dolazi do zaslužene pobjede. Najbolji pojedinac susreta bio je Milivoje Božović centar Tuzlaka sa double-double učinkom 22 poena i 15 skokova. Jovanović je dodao 16, Hasandić 16 i Čerkezović 10, Mirković uz 9 poena dodao je i 11 skokova.

Kod Bratunca najefikasniji su bili Pantić sa 22 poena i 12 skokova, Alcegaire 12, Nemanja i Stefan Nikolić po 10 poena.