Poraz Zmajeva u Mejdanu: Kvalitetniji Česi zasluženo slavili

by nedim
| 19:49

Rukometna reprezentacija BiH večeras je u tuzlanskom Mejdanu poražena od Češke u meču 2. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine rezultatom 25:20.

Na poluvremenu je Češka vodila 12:10, a kada su mnogi očekivali povratak Zmajeva, po sličnom receptu od prije dva dana u Bjelorusiji, gdje su pobijedili, uslijedio je period loše igre naših rukometaša u kojem su odlični gosti već u 40. minuti vodili sa 17:11.

Do kraja su uspjeli sačuvati prednost na + 5 što im je bilo dovoljno za drugu pobjedu i prvo mjesto u grupi.

Bjelorusija je ranije pobijedila Finsku i sada ima dva boda kao i BiH.

Nakon ova dva susreta kvalifikacije se nastavljaju u aprilu naredne godine kada ćemo igrati dva meča protiv Finske. Posljednja dva susreta kvalifikacija očekuju nas u junu, a tada ćemo dočekati Bjelorusiju i gostovati Češkoj.

Zanimljivo je da Mejdan večeras nije bio ispunjen do posljednjeg mjesta, ali podrške i pored toga našim rukometašima nije nedostajalo, a obje ekipe su ispraćene aplauzom.