Potvrđeno iz Tužilaštva TK: Poznat uzrok smrti Adise Atiković

Uzrok smrti Adise Atiković (23) iz Tuzle je zastoj srca usljed uzimanja velike količine medikamenata, odnosno trovanje tabletama.

Podsjećamo, beživotno tijelo studentice četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Tuzli je pronađeno u automobilu na tuzlanskom izletištu Ilinčica, dan nakon što je porodica policiju obavijestila o njenom nestanku.

Njena smrt je šokirala bosanskohercegovačku javnost, a postupajući tužilac naredio je obdukciju kako bi se utvrdio tačan uzrok smrti. Na kraju je i potvrđeno da je riječ o samoubistvu.

“Obducent nam zvanično još uvijek nije dostavio nalaz, ali je obavijestio tužioca da je smrt nastupila zbog zastoja srca usljed uzimanja velike količine medikamenata, odnosno riječ je o trovanju tabletama”, kazao je za Klix.ba glasnogovornik Tužilaštva Tuzlanskog kantona Admir Arnautović.

Dvadesettrogodišnja Adisa Atiković sahranjena je protekle subote, a na vječni počinak u nevjerici su je ispratili članovi porodice, rodbina, prijatelji i kolege s fakulteta.

Više na istu temu