Plivači ”ZMAJ-Alpamm-a” uspješni u Mađarskoj: Srebrena medalja za Asju Zolotić

by nedim
| 8:12

U subotu 13.10.2018.godine, u Pečuhu (Mađarska) održan je 22. Međunarodni plivački miting ”Hullam kup 2018”.

Plivalo se na olimpijskom (50m) bazenu sa 8 staza i elektronskim mjerenjem. Na ovom izuzetnom jakom plivačkom mitingu učestvovalo je oko 200 takmičara koji su predstavljali plivačke klubove iz Bosne i Hercegovine, Srbije, Hrvatske i Mađarske.

PK “Zmaj-ALPAMM” predstavljalo je sedam takmičara: Amna Dračić, Asja Merdić, Asja Zolotić, Emir Jusičić, Adnan Sarajlić, Kenan Dračić i Danis Karahodža koji su ostvarili zapažene rezultate:

• Asja Zolotić (’05) koja je u kategoriji djevojčice 2005. godište i mlađe osvojila srebrnu medalju u disciplini 100 metara prsno. U disciplini 200 metara slobodno zauzela je 8. mjesto, 7. mjesto na 100 metara slobodno i 5. mjesto na 200 metara mješovito.
• Emir Jusičić (‘03) zauzeo je 4. mjesto u disciplini 200 metara slobodno, 5. mjesto na 100 metara delfin i 6. mjesto na 100 metara slobodno.
• Adnan Sarajlić (‘04) zauzeo je 4. mjesto u disciplini 100 metara prsno, 6. mjesto na 100 metara leđno i 6. mjesto na 100 metara slobodno.
• Asja Merdić (‘04) u disciplini 100 metara prsno zauzela je 5. mjesto, 9. mjesto na 100 metara slobodno i 5. mjesto na 200 metara mješovito.
• Amna Dračić (‘03) u disciplini 100 metara prsno zauzela je 6. mjesto, 4. mjesto na 200 metara mješovito.
• Kenan Dračić (‘06) zauzeo je 5. mjesto u disciplini 100 metara delfin i 9. mjesto na 200 metara mješovito.

– Ostali plivači i plivačice, koji nisu osvojili medalje, popravili su svoja najbolja vremena. Obzirom da je ovo takmičenje u olimpijskom (50 metarskom) bazenu u kojem naši plivači nemaju priliku trenirati, zadovoljni smo postignutim rezultatima naših mladih plivača. Čestitamo svim našim takmičarima na dobrim rezultatima i osvojenim medaljama te im želimo puno sreće u daljem radu – istakli su iz PK “Zmaj-ALPAMM”.