Tuzla City i Sloboda odigrali pripremni meč: “Crveno-crni” ponovo slavili

by nedim
| 7:00

FK Sloboda je iz jučer odigranog  prijateljskog susreta u SImon Hanu sa FK Tuzla City izašla kao pobjednik, a rezultat nakon 90. minuta igre je iznosio 0:1.

I jedan i drugi trener izveli su kombinovane timove, kako bi isprobali određene varijante i kako bi imali što bolji uvid s čim raspolažu za naredni vikend, kada Sloboda gostuje u Sarajevu a Tuzla City dočekuje Mladost.

Stvorili su Plavi nekoliko izglednih prilika u prvom poluvremenu, a najbolju je imao Nukić kada je sam izašao pred golmana koji je loptu zaustavio glavom.

S druge strane Sloboda nije pretjerano prijetila ali je prva zabila gol. Šarčević je odigrao povratnu loptu za golmana Nurkovića, koji se poigravao s njom a Zukić je iskoristio tu njegovu nesmotrenost te pogodio praznu mrežu.

Meč je obilovao brojnim grubim startovima i utakmica je imala skoro takmičarski karakter, gdje su se na obje strane i jedni i drugi borili za mjesto u timu.

Podsjećamo i u prvom krugu prvenstva u zvaničnoj utakmici Sloboda je slavila identičnim rezultatom golom Vidovića.