Tuzla City i Sarajevo remizirali: Gosti sa igračem manje, Kovačević ih spasio poraza

by nedim
| 18:24
  •
  •
  •
  •

Tuzla City i Sarajevo podijelili su bodove u prvoj utakmici 29. kola m:tel Premijer lige BiH, u kojoj je postignut po jedan pogodak na obje strane.

Od početka utakmice odmah je bilo najavljeno da danas nećemo vidjeti puno prilika, te sve do prvog pogotka nismo vidjeli ozbiljno dešavanje pred oba gola. U 22. minuti sjajna akcija Sarajeva i savršena lopta Fanima za Mustedanagića koji lagano matira Fejzića za 0:1.

U 29. minuti Karjašević testira Kovačevića, ali je on bio siguran. Odmah nakon ove prilike pokušao je Mustedanagić na drugoj strani, ali je šutirao pored gola. U 43. minuti Tuzla City dolazi do izjednačenja, Džafić šutira iz daljine i uz pomoć stative trese mrežu Kovačevića, te se sa rezultatom 1:1 otišlo na pauzu.

Drugo poluvrijeme odmah počinje sudijskom odlukom koja mijenja tok utakmice. Sudija Petrović u 49. minuti nakon jednog starta pokazuje Oremušu direktan crveni karton. Do kraja susreta Sarajevo je pokušavalo iz kontra-napada, a Tuzla je držala loptu u svojim nogama.

U nekoliko navrata domaći su ozbiljno prijetili, ali se Kovačević iskazao i spasio bordo ekipu poraza. Danas vrlo raspoloženi golman Bordo tima zaustavljao je pokušaje Badjija, Crnkića, Nukića i Doffa, te tako održao svoju ekipu u životu.

Imalo je i Sarajevo dvije prilike preko Jukića i Hebibovića, posebno druga gdje je isti igrač pao u kaznenom prostoru, ali se Petrović nije oglasio, te je utakmica završena rezultatom 1:1.

U idućem kolu FK Sarajevo će ugostiti tuzlansku Slobodu na stadionu Asim Ferhatović Hase, a Tuzla City gostuje u Širokom Brijegu.