Uzbuđenja u Kupu NSTK: Velika pobjeda Mladosti iz Soline, prekid u Kikačima

•
  •
  •
  •

Jučer su odigrane utakmice 1/4 finala Kupa Nogometnog saveza Tuzlanskog kantona.

Najzanimljivije je bilo u Solini gdje je na stadionu Studenac Mladost bila bolja od Gradina iz Srebrenika, kluba koji dolazi iz Druge lige FBiH Sjever, tri ranga više od  ekipe iz Tuzle koja igra u Drugoj kantonalnoj ligi Jug.

Domaći su na poluvremenu gobili sa 0:3, da bi u drugom poluvremenu golovoima Smajlovića, Mehića, Mešića i sudijskom vremenu Alagića, upisali vrijednu pobjedu.

Domaću pobjedu je upisao i Svatovac iz Poljica koji je sa 4:2 bio bolji od Mladosti iz Gornjih Živinica. Kao gosti su slavili nogometaši Gornjeg Rahića koji su bili bolji od FK Seona, dok je utakmica u Kikačima pri rezultatu 4:0 za domaću Mladost prekinuta, jer su gosti, NK Jedinstvo Lukavica, u tom trenutku napustili teren.