Prekinuli uspješnu seriju: Sloboda poklonila dva gola Zrinjskom

by nedim
| 15:40

U 12. kolu, i prvom u drugom dijelu BHT Premijer lige BiH, Sloboda je poražena u Mostaru od aktulenog šampiona BiH Zrinjskog.

Rezultat je na kraju glasio 2:0 za domaćine, ali sigurno nije realan prikaz stanja na terenu.

Bolju igru u prvom poluvremenu utakmice “Crveno-crni” nisu uspjeli krunisati golom, ali zato jesu napravili kardinalnu grešku odbrane u 45. minuti, koja je rezultirala poklon golom Todorovića za domaće.

U drugom poluvremenu Tuzlaci se trudili da izjednače, imali nekoliko polušansi, ali na kraju primili još jedan gol i to ponovo nakon greške u svom šesnaestercu. Poklon Loptu Barabana igrači Zrinjskog su iskoristili, a za 2:0 je u 81. minuti pogodio Bilbija.

Do kraja utakmice Zrinjski je imao nekoliko dobrih prilika i da upiše ubjedljiviju pobjedu.

Sloboda niti jedan bod pod Bielim Brijegom nije osvojila još od 2007. godine, a današnjim porazom su i prekinuli uspješni niz od četiri vezane utakmice u prvenstvu i kupu bez poraza.