Preokret na Koševu: Poznati finalisti Kupa BiH u nogometu

•
  •
  •

Fudbaleri Borca iz Banjaluke i Sarajecu su finalisti Kupa BiH za ovu sezonu

Banjalučani su  u revanš meču protiv federalnog drugoligaša, Klisa iz Buturović Polja, slavili sa 2:1. Revanš utakmica odigrana je na stadionu Veleža u Mostaru, a Banjalučani su bez većih problema izborili prolaz u finale, nakon što su prvi susret ova dva rivala dobili na svom stadionu sa 4:1.

Poveo je Borac već u 12. minutu pogotkom grčkog internacionalca Panajotisa Moraitisa. Klis je izjednačio samo dva minuta kasnije, golom Muamera Vile, ali je Goran Zakarić, koji igra u sjajnoj formi i koji je golovima donio trijumf protiv Sarajeva za vikend u derbiju, postavio konačnih 2:1.

Sarajevo je na stadionu Asim Ferhatović Hase danas sa 3:1 savladalo Tuzla City, pokazalo šampionski karakter i plasiralo se u finale Kupa BiH.

Sve golove smo vidjeli u drugom poluvremenu, a u jednom trenutku se činilo i da bi Tuzla City mogao dalje pošto je od 55. minute golom Brkića vodio sa 0:1 i igrao mnogo bolje. Ipak od 76. minute je Sarajevo je preokrenulo rezultat i utakmicu riješilo u svoju korist. Izjednačujući gol je postigao Mešanović, dva minuta kasnije u 78. minuti za 2:1 pogodio je Hebibović, a tačku na pobjedu vrijednu finala stavio je Velkoski u 84. minuti utakmice.

Finalna utakmica Kupa BiH u fudbalu, zakazana za 27. maj, biće igrana u trening-centru Fudbalskog saveza BiH u Zenici.