Sloboda ima za čim da žali: “Crveno-crnim” samo bod u Ugljeviku!

by nedim
| 17:17

Trenutak kada Husić postiže prvi gol (Foto: Zvijezda 09)

Igrači FK Sloboda na gostovanju u Ugljeviku kod novog premijerligaša Zvijezda 09, uspjeli su osvojiti prvi ovosezonski bod, iako su po prikazanoj igri u drugom poluvremenu zaslužili i tri.

Domaći su iz praktično jedinog udarca na gol Slobode u cijeloj utakmici, u vodstvo došli golom Husića u 28. minuti. U prvom poluvremenu Sloboda nije pokazala mnogo, a zbog povrede je ostala i bez Terzića.

U drugom poluvremenu Sloboda igrala mnogo bolje. U ekipu Slobode ulaze Pršeš i Čivić, a ovaj drugi je bio i strijelac za 1:1 u 51. minuti, a asistirao mu je Alispahić.

Za razliku od domaćina, Sloboda je do kraja utakmice stvarala šanse, najviše preko pasnog Barabana, ali ipak nije uspjela postići pobjednički gol.

U narednom kolu Sloboda je domaćin Sarajevu u derbiju starih rivala.