Omega

subota, 14 April 2018 18:29

Prva liga FBiH: Sloga slavila u Orašju, Zvijezda opet poražena

1404 slogaFoto: Arhiv (Blicko junior Photography)

Odigrano je sedam utakmica 22. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine, a Sloga se pobjedom protiv Orašja na gostovanju izdvojila na vrhu tabele, dok ih je Olimpik nastavio pratiti pobjedom protiv Jedinstva. Gradačačka Zvjezda je nastavila negativni niz i danas je poražena od Bratstva.

Sloga je na gostovanju savladala Orašje (0:2). Tim iz Siminog Hana poveo je u 35. minuti golom Poturalića. Samo dvije minute poslije isti igrač je postigao novi pogodak i udvostručio prednost gostiju. Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata. Vrijedi istaći da su domaći dobili dva crvena kartona.

Olimpik je ostvario sigurnu pobjedu protiv Jedinstva, koje je došlo u tešku situaciju u borbi za opstanak (2:0). Nakon nekoliko prilika za Vukove na početku utakmice, oboren je Karić u 23. minuti i dosuđen je penal, koji je za 1:0 realizovao Osmanović.

Golom Aleševića u 36. minuti Olimpik je poveo sa 2:0. Sarajevski klub u 65. minuti ostao je sa igračem manje, jer je drugi žuti karton dobio Milović. Jedinstvo je uspjelo smanjiti na 2:1 u 87. minuti golom Hadžića, a do posljednjeg sudijskog zvižduka rezultat se više nije mijenjao.

Zvijezda je nastavila crni niz, te je upisala petu uzastopnu utakmicu bez pobjede. Gradačački tim danas je poražen na gostovanju kod Bratstva (1:0). U prvoj poluvremenu bilo je prilika na obje strane, a u 55. minuti dosuđen je penal za domaće koji je za 1:0 realizovao Mujkić, te je taj rezultat ostao do kraja utakmice.

Travnik je na Piroti poražen od Igmana (0:3), dok je Slaven slavio protiv Rudar Prijedora na svom terenu (2:0). Bosna Visoko i Čapljina su remizirali (1:1), kao i Iskra i Velež (0:0)