U Gračanici ovog vikenda 23. Festival dječijeg teatra BiH

by Tuzla Info
| 12:00

Sutra u Gračanici počinje 23. Festival dječijeg teatra Bosne i Hercegovine koji organizuju Centar za dramski odgoj iz Mostara i Bosanski kulturni centar iz Gračanice pod pokroviteljstvom Grada Gračanica.

Na festivalu će biti izvedene slijedeće predstave

14.maj 2022.g.(subota)
12:00 sati
Gradsko amatersko kazalište „Županja“ Hrvatska
Naziv predstave: “Ivica i Marica u začaranoj šumi”
Režija i adaptacija: Snježana Puljić,
U predstavi igraju:Dorian Petričević-Ivica, Karlo Maroševac-otac, Irena Lalić-maćeha, Ena Vidović- Marica, Mia Dominković-narator Valentina Tvrdojević-vještica, vilenjaci Antea Petričević, Mislav Miličević i Andrija Vuić.kostimograf: Marija Tomić
13:30 sati
Kulturno informativni centar Tomislavgrad – Škola muzike i glume
Naziv predstave: MATILDA – mjuzikl,
Autor teksta: Ronald Dahl, Reditelj:Zrinka Lukač, Datum premijere:18. lipnja 2020., Vođa grupe: Zrinka Lukač, Danijela Papić,
U predstavi igraju: Gabrijel Kovačević (, Lorena Kovačević ,Ljubica Papić , Ivana Gudelj , Ivana Mamić , Lucija Bagarić (26.01.2014.), Nejla Kapetanović( 22.07.2015.), Ivica Dilber , Matea Papić , Petra Musić,Mihaela Musić , Emanuela Bokanović , Ana Grgić, Tomislava Tabak , Elvisa Jarić , Sara Tomić, Marta Marija Orlović , Ivana Perić , Barbara Baković, Maša Bagarić ( Josip Mihaljević , Matea Zelić, Marija Pašalić , Petra Vukadin , Lea Živković(, Paula Sučić , Jurina Sučić , Mihaela Jurčević, Andrej Bagarić , Matea Živković , Vedran Jolić, Mia Šarac , Korina Jolić, Lucija Krajina , Iva Jurčević
15:00 sati
Katolički školski centar „Sveti Josip“ Sarajevo
Naziv predstave: Priča o knjigama ,
autor teksta: Ana Dolić, prema motivima knjige Fantastične leteće knjige g. Morrisa Lessmora, reditelj: Ana Dolić, datum premijere: 21.04.2022.g.
U predstavi igraju:
Davud Mustafić – g. Morrise Lessmore, Viktor Krajina – Humpty Humpty,
Lana Drvar – Djevojka s knjigama, Nora Hrustanović – Mala knjiga, Asja Kušljugić – Veliki rječnik,Matea Kozarić – Bolesna knjiga, Mihaela Goluža – Ježeva kućica,Naja Nadine Silajdžić –Crvenkapica, Feđa Mandžo – Petar Pan, Lucija Krištić – Tri praščića,Zana Morić– PoezijaEmanuela Tabori, Dominik Jurešić, Matea Zekić, i Karmen Bilić. – čitatelji, djeca
Tehnička podrška
Petar Krajinović, Matej Slokar,Ivica Slišković,
15.30 sati- park ispred gradske uprave
Dječije pozorište Eko Art, Bugojno
Naziv predstave „Potraga za izgubljenim kompasom“ – interaktivna igra ,
Autor teksta: DP Eko Art,Reditelj: DP Eko Art, Datum premijere: 17.8.2021.g.vođa grupe: Sanja Krnjajić,
U predstavi igraju: Zara Duvnjak , Jasmina Velagić , Iva Lučić , Adna Hamzić, Lea Pocrnja, Ines Fuka, Selma Huskić, Danis Sijamija, Lejla Halilović , Ela Jusufbašić, Maja Lončarević
Interaktivna igra je forma u kojoj mala grupa „publike“ (10-15) u određenom vremenu (45-60 min) aktivno učestvuje i prolazi kroz igru, u kojoj im glumci u ulogama zadaju zadatke ili nude rješenja na različite edukativne, dramsko-pedagoške, logičke, fizičke i induktivne zadatke. Vrsta i težina zadataka je prilagođena uzrastu, a cilj igre je da se pronađe izgubljeni predmet
16.30 sati
„Pozorište mladih Tuzle“ Tuzla
Naziv predstave: Crtež generacije,
Autor teksta: Amila Beširović i Hena Trutović, Reditelj/voditelj: Amila Beširović, saradnica u radu: Hena Trutović, datum premijere: 07.05.2021.g.U predstavi igraju:Hena Begić, Ena Ademović , Vedad Džindo, Emil Musić, Danis Sitarević, Monika Ostojić, Merima Redžić, Anja Bulić, Irma Šiljak, Elma Ramić, Danija Numanović, Lana Žepić, Lana Petric, Sarah Imamović, Selma Altumbabić, Anila Selamović,, Amina Pepić, Sara Musić, Mirna Bratovčić, Faris Sinanović.
17:30 sati
Dječiji I omladinski teatar Udruženje “Kult” Gradačac
Naziv predstave:” Carevo novo ruho”,
autor teksta: Hans Kristijan A.,reditelj: Ida Turšić ,
U predstavi igraju:Seid Mašetović-car, Inna Dursković-varalica, Ajša Topčagić-varalica, Perišić Luciana-Lara, Zilić Aida-Sara, Šaldić Nedžla-ministar 2, Anić lana –ministar 1, Šečić Edna-djevojčica, Kostić Nika-pomoćnica cara.
Razgovor o predstavama (okrugli sto) – velika sala BKC-a
15.maj (nedjelja)
11.30 sati
OŠ „ Sveti Franjo“
PREMIJERA Naziv predstave: Arta – ostavljeni pas,
Autor teksta: Željka Župan Vuksan, Reditelj:Marica Lazić, Datum premijere: maj 2022.g.
,Vođa grupe: Marica Lazić,
U predstavi igraju: Nina Praljak, Doris Dudić, Teodora Blažanović, Adijan Žunić, Viktoria Kovačević, Lana Mišković, Minja Mujčinović, Lorena Breljaković, Mirna Nakić.
12.30 sati
JU OŠ “Miladije” Tuzla
Naziv predstave: Zasto baš Nobel?,
autor teksta: Senada Uzičanin, reditelj: Senada Užičanin, datum premijere: maj 2022.g.
U predstavi igraju: Nea Aljić, Ajdin Mujanović, Anas Čaušević, , Jasmin Hodžić, Vedad Dropić, Lana Jahić, Damir Ordagić, Asja Aličić, Dalila Suljetović, Ajša Babajić,
13.30 sati
Dječiji dramski studio „Mostarskog teatra mladih
Naziv predstave: SJETVA,
autor teksta: Emina Kovačević po motivima mikrodrame Jackuesa Larochea, reditelj: Emina Kovačević,
U predstavi igraju:Hana Kajan, Benjamin Peco, Lejla Jazvin, Sarah Zlomušica, Lana Remetić, Henna Korjenić, Emina Bostandžić, Zara Dželilović, Sheerin Alihodžić, Hana Repeša, Amani Mezić, Asja Bakamović i Arduana Macić.
Kostimograf je Armin Ćosić, autor muzike Ajdin Pandur, svjetlo i asistent režije Ali Kamer Aksoy, a dizajn plakata uradila je Amina Suljić.
14.20 sati
Dramska grupa “SEDMA”- “ Sedma osnovna škola”, Blažuj-Ilidža,
Naziv predstave: “ Hasanaginica”,
Autor teksta:Alija Isaković, Reditelj: prof Hajrudin Neradin, Datum premijere:27.12.2021.g.,Vođa grupe : Šejla Vatrenjak,
U predstavi igraju:Sarah Berić– HASANAGINICA,Muhammed Zahitović – HASAN-AGA, Sajra Godinjak – MAJKA, Amna Mešević – SESTRA AJKUNA, Asad Džemidžić – BEG PINTOROVIĆ, Bilal Karović – HASKO, DJECA:Husein Hadžić – stariji sin, Medin Memić – mlađi sin, Lamija Muminović – kćerka NARATORI: Lajla Mrkulić Ensar Muminović , Ajna Softić.Scenografija školski majstor Adnan Sinanović, Kostim: prof Šejla Vatrenjak, muzika: Asim Horozić iz istoimene opere
15.15 sati
Dramska grupa OŠ “Hasan Kikić” Gračanica
Naziv predstave: Bajka o dva Lj,
autor teksta: Marija Šorša, reditelj: Albina Sumbić, vođa grupe: Albina Sumbić,
U predstavi igraju: Amina Bećarević-kraljica (23.01.1981), Davud Mejremić-sin šipkovih šum, Nejra Begić-ruža, Nejla Zahirović-sobarica), Medina Nukić-dadilja, Berina Avdagić-savjetnica, Maida Smajlović-savjetnica, Ajla Hadžikadunić-savjetniva, Maida Kamarić-kuharica, Emina Mujaćić-lisca, Sead Mujkić-čarobnjak Makovnjak
16.00 sati
Gradsko kazalište mladih Vitez
Naziv predstave: Svirko Svemirko– bajka o čarobnom sviraču,
Autor teksta:Tode Nikoletić, reditelj: Ana Stipčević,
U predstavi igraju: Ena Čalić – Narator 1, Hanka Salkić – Narator 2,Sofija Ćosić Trtko, Ana Radoš – MrtkoEmin Šahdan – Svirko, LanaČalić – Princeza Ana, Maša Nuk
Vuković–Čara Bara, Marija Martinović – Gavran ,Glorija Radoš – Drvo 1 ,Ena Bonić – Drvo 2, Arijana Šantić – Drvo 3.
17:15 sati
Dječiji i omladinski teatar Udruženje “Kult” Gradačac
Naziv predstave:” Carevo novo ruho”,
autor teksta: Hans Kristijan A.,reditelj: Ida Turšić ,
U predstavi igraju:Seid Mašetović-car, Inna Dursković-varalica, Ajša Topčagić-varalica, Perišić Luciana-Lara, Zilić Aida-Sara, Šaldić Nedžla-ministar 2, Anić lana –minstar 1, Šečić Edna-djevojčica, Kostić Nika-pomoćnica cara.

17.40 ProglaŠenje nagrađenih i dodjela nagrada.

Festivalski program pratiće stručni žiri i žiri publike.

Tuzlainfo.ba pratite na društvenim mrežama: Facebook, Instagram i Youtube.
Svoje priče, upite i fotografije šaljite na našu e-mail adresu.