Naš samuraj zove se Milan Đurić: BiH osvojila Kirin Kup (VIDEO)

•
  •
  •
  •

Fudbalska reprezentacija BiH golovima Milana Đurića savladala je Japan i osvojila Kirin kup koji se igrao u zemlji izlazećeg sunca.

Meša Baždarević tako je nadmudrio Vahu Halilhodžića, Bosanca koji predvodi selekciju Japana.

Domaćini su poveli u 28. minutu golom Hiroshi Kiyotakea. Samo minut kasnije, Milan Đurić je anulirao prednost domaćih. Hodžić je šutirao, golman Japana odbranio i kratko odbio loptu, a Milan Đurić trese mrežu Japana za poravnanje.

Pobjednički, odnosno gol za trofej đurić je postigao u pogodio u 66. minutu meča. Stevanović je asistirao, a strijelac je bio Milan Đurić.

Ovo je bio njegov četvrti gol na Kirin kupu, čime je i najbolji strijelac. Dva je zabio Dancima u polufinalu.

mali su naši momci još odličnih prilika.

Najbolju je propustio Medunjanin, tačnije spriječila ga je prečka da slavi. Veznjak koji je i u ovom meču bio kapiten naše reprezentacija pogodio je prečku iz slobodnjaka pri rezultatu 1:1.

BOSNA I HERCEGOVINA: Šehić, Cocalić, Šunjić, Sušić, Bekić, Vrančić, Medunjanin, Duljević, Hajrović, Đurić, Hodžić.

JAPAN: Nishikawa, Nagatomo, Morishige, Yoshida, Sakai, Hasebe, Kashiwagi, Kiyotake, Okazaki, Usami, Asano.