Džumhur niže pobjede u Miamiju: Savladan i Kukushkin, poznat naredni protivnik!

•
  •
  •
  •

Naš najbolji teniser Damir Džumhur, pobjedom nad kazahstanskim igračem Mikhailom Kukushkinom 2:1 (4:6, 6:1, 6:2) plasirao se u osminu finala ATP Masters turnira u Miamiju.

Kao i u prethodna dva meča (protiv Mayera i Nadala) Džumhur je napravio preokret nakon izgubljenog prvog seta, a i ovaj Džumhurom protivnik, slično kao i Nadal, u trećem setu je tražio pomoć ljekara, ali ipak završio meč.

U osmini finala Damira čeka Miloš Raonić, Kanađanin ex-jugoslovenskog porijekla, 12. igrač na ATP listi, koji je u dva seta bio bolji od Amerikanca Jacka Socka 7-6 (3), 6-4.

Plasman u 4. kolo ATP Mastersa 1000 u Miamiju, najbolji je rezultat karijere našeg tenisera, a tri pređene prepreke na ovom turniru donijele su mu  67.590 američkih dolara i 90 bodova na ATP listi gdje će znatno popraviti položaj.