Ratna zločinka Biljana Plavšić u bolnici, ima COVID-19 i obostranu upalu pluća

by admin2
| 12:03

Biljana Plavšić, bivša predsjednica Republike Srpske i ratna zločinka, smještena je u KBC “Dragiša Mišović” u Beogradu jer je oboljela od COVID-19, javili su srbijanski mediji.

– Plavšić, koja je u 91. godini, primljena je u teškom općem stanju s obostranom upalom pluća izazvanim koronavirusom. Stanje joj se već stabilizovalo, sada je na protoku 6-7 litara kisika u minuti – kazao je izvor Kurira.

Podsjetimo, zbog ratnih zločina, zločina protiv čovječnosti i teškog kršenja običaja i pravila rata počinjenih u stvaranju Republike Srpske, tj. agresije na BiH pravomoćno je na Haaškom sudu osuđena na 11 godina zatvora.

Nakon izdržane dvije trećine kazne, puštena je na slobodu.

(TI)