Turski ministar unutrašnjih poslova Soylu sapćio je da su od posljedica večerašnjih zemljotresa u Hatayu poginule najmanje tri, a povrijeđeno je 213 osoba.
Dva zemljotresa jačine 6,4 i 5,8 stepeni po Richteru večeras su pogodila južnu tursku provinciju Hatay, a potres se osjetio i na sjeverozapadu susjedne Sirije. Epicentri potresa registrirani su u okruzima Defne i Samandag.
Od posljedica zemljotresa jačine 6,4 stepena u gradu Antakya (Antiohija) su se urušile dvije zgrade ispod čijih ruševina su spašene tri osobe, javlja Anadolija. Na ove lokacije odmah su upućeni timovi za traganje i spašavanje.
Jedna osoba pronađena je ispod ruševine zgrade u četvrti Gazi te je spašena i odvezena u bolnicu.
Timovi spasilaca nastavljaju sa akcijom spašavanja kako bi došli do još tri osobe koje su navodno ostale pod ruševinama iste zgrade.
Dvije osobe su također izvučene iz ruševine urušene zgrade u četvrti Kucukdalyan i pružena im je pomoć. Iz ruševina iste zgrade izvučeno je tijelo jedne osobe.
Ahmet Basman je za Anadoliju kazao da je sam uspio da izađe iz ruševina.
– Tokom zemljotresa nas je bilo četvero-petero unutra. Moja kćerka je teško povrijeđena, amidža joj je preminuo. Ostali su izašli – rekao je Basman.
