Erdogan: Ni SAD ni Rusija neće koristiti nuklearno oružje

U komentarima koje je dao u povratku sa samita G20, Erdogan je izjavio da bi se predstavnici dvije zemlje trebali sastajati češće kako bi se spriječio novi svjetski rat.

Turski predsjednik Recep Tayyip Erdogan izjavio je kako je informiran nakon američko-ruskih razgovora održanih u Ankari u ovoj sedmici da nijedna strana neće koristiti nuklearno oružje, sudeći po transkriptu njegovog govora novinarima.

 

Odnosi između Washingtona i Moskve pali su na najniže nivoe u decenijama otkako je Rusija pokrenula invaziju na Ukrajinu u februaru. Prijetnje ruskog predsjednika Vladimira Putina da će koristiti nuklearno oružje u Ukrajini pojačale su brige oko eskalacije sukoba, prenosi Reuters.

Više na istu temu