Nakon što je ukrajinsko ministarstvo odbrane objavilo je na svom službenom Twitter nalogu strašne snimke koje su zatekli nakon ulaska u grad Buču, reagovali su Memorijalnog centra Srebrenica.
“Informacije o masakru u Buči su provjerene. Podižite svijest, prikupite dokaze, uzmite svjedočanstva i nadajte se da će jednog dana počinitelji vidjeti lice pravde. (Ne)naučene lekcije”, naveli su u svom postu na Twitteru iz Memorijalnog centra Srebrenica.
Podsjetimo, Ministarstvo odbrane Ukrajine objavilo je da se u ukrajinskom gradu Buča dogodila “nova Srebrenica”.
“Nova Srebrenica. Ukrajinski grad Buča je nekoliko sedmica bio u rukama ruskih životinja. Lokalni civili su nasumično ubijani, neki s vezanim rukama na leđima, a njihova tijela razbacana po ulicama grada”, navodi se u objavi Ministarstva na Twitteru.
https://twitter.com/DefenceU/status/1510372750665433089