Prokockali +21: Finci Bosniću i Zmajevima održali košarkašku lekciju!

by nedim
| 19:50

U utakmici 4. kola drugog kruga kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kini 2019. godine odigranoj u Areni u Zenici košarkaška reprezentacija BiH je poražena od Finske i ako su naši košarkaši u posljednju četvrtinu ušli sa prednošću od +18 poena i rezultatom 63:45.

Finci u posljednjoj četvrtini igraju dobru odbranu, traže brza rješenja u napadu, na što naši igrači ali i selektor Bosnić nisu imali pravi odgovor, nadajući se da se tako visoka prednost ne može istopiti.

Međutim, na kraju se to na žalost malobrojne publike u Zenici, te one pored malih ekrana, uz dosta potrošenih živaca završilo u korist gostiju, koji su samo pametnije odigrali ovu utakmicu.

Favorizovani Finci koji ostaju u igri na plasman na SP, u posljednjih 10 minuta su nam očitali košarkašku lekciju, dali 36 poena za konačnih 77:81 i nadoknadili čak minus 21 poen zaostatka koliko je iznosila najveća prednost naše reprezentacije.

BiH – Finska 77:81 (28:11, 22:20, 13:14, 14:36)

BiH: Atić 11. Delalić 8, Hasandić 11, Sulejmanović 12, Zahiragić, Buza, Čampara 10, Durmo, Halilović 20, Sejfić, Talić, Vrabac 5.

Finska: Huff 11, Koponen 18, Kotti 4, Salin 19, Wilson 15, Jantunen, Kanervo, Koivisto, Lindbom, Murphy, Nenonen 10, Palmi 2.