Zenica se danas oprostila od pet svojih sugrađana koji su 25. jula stradali tokom uspona na Elbrus u Rusiji. U Bosanskom narodnom pozorištu održana je komemoracija kojoj su prisustvovali članovi porodica, prijatelji, kolege, planinari i brojni građani.
Posljednja počast odana je Almi Okanović, Denisu Okanoviću, Melihi Čaušević, Nerminu Talamu i Almiru Krivdiću, članovima sedmočlane ekspedicije iz Zenice. Dvojica članova ekspedicije, Haris Adilović i Kemal Vidimlić, preživjela su tragediju.
Stradali su bili iskusni planinari, članovi Gorske službe spašavanja Zenica i Planinarskog društva „Vedro“. Tokom uspona na Elbrus, visok 5.642 metra, vremenski uslovi su se naglo pogoršali, a snažan vjetar i izuzetno teški uslovi otežali su kretanje i spasilačku akciju.
Nakon gotovo mjesec dana, tijela stradalih dopremljena su u Bosnu i Hercegovinu, čime je porodicama omogućeno da ih isprate na posljednji počinak. Grad Zenica proglasio je 18. august Danom žalosti, a zastave Bosne i Hercegovine i Grada Zenica spuštene su na pola koplja.
Kolektivna dženaza-namaz klanjana je danas u kompleksu Islamskog centra „Sultan Ahmed“ u Zenici, nakon čega je uslijedio posljednji ispraćaj i ukop na Gradskom groblju Prašnice.