Zemljotres u BiH, građani pišu da je bio kratak ali snažan

by nedim
| 22:22
0401 zemljotres

Večeras, 22. decembra, oko 21.35 sati u Bosni i Hercegovini se osjetio zemljotres koji je prema prvim informacijama bio kratak, ali dovoljno snažan da ga osjete brojni građani.

Podaci EMSC-a, kao i komentari stanovnika na društvenim mrežama, potvrđuju da je podrhtavanje tla zahvatilo šire gradsko područje Banja Luke.

Iako još nema zvaničnih informacija o jačini zemljotresa, građani navode da je udar bio iznenadan i intenzivan. Komentari koji se pojavljuju ukazuju na to da je riječ o kratkom podrhtavanju koje je trajalo svega nekoliko sekundi, ali je izazvalo nelagodu među stanovnicima.

“Nisam bio siguran je li snijeg padao s krova ili šta, ali zatreslo je”, naveli su pojedini Banjalučani u svojim reakcijama, dok drugi opisuju da su osjetili jasno podrhtavanje namještaja i zidova.

Za sada nema informacija o eventualnoj šteti ili posljedicama, a  uskoro bi se trebale oglasiti nadležne seizmološke službe s preciznijim podacima.