Trgovci iz BiH najavili velike proteste

by Tuzla Info
| 10:48

Sindikat radnika trgovine i uslužnih djelatnosti BiH organizuje masovni protest u nedjelju, 18. maja, s početkom u 12:00 sati, u parku ispred zgrade Doma sindikata na Skenderiji u Sarajevu.

Pod snažnim sloganom „Ne damo nedjelju!“, sindikat poziva sve radnike, ali i širu javnost, da se pridruže borbi za pravo na neradni dan. Ovim okupljanjem žele jasno poručiti da je vrijeme da se čuje glas zaposlenih u trgovini i uslužnim djelatnostima – onih koji često nemaju slobodne vikende.

„Vrijeme je da se i vi lično oglasite. Dosad smo mi govorili u vaše ime, sada je red na vas,“ poručili su iz sindikata, pozivajući članove da na protest dođu s porodicama i pozovu kolege iz svojih radnih sredina.

Cilj skupa je skrenuti pažnju institucijama i poslodavcima na potrebu za zakonskim rješenjem kojim bi se osigurala slobodna nedjelja za radnike, naročito u sektorima gdje je prekovremeni rad postao pravilo, a ne izuzetak.