Denis Zvizdić: “Ponovo pozivam NATO na dolazak u Brčko”

2303 brcko

Drugi zamjenik predsjedavajućeg Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine Denis Zvizdić (NiP) oglasio se na društvenoj mreži X.com.

Zvizdić je posebnu poruku imao za zvaničnike NATO-a i EUFOR-a.

“Ponovo pozivam na raspoređivanje manjeg kontigenta NATO vojnika na područje Brčko distrikta BiH, a snage EUFOR-a na frekventniju prisutnost u povratničkim mjestima, posebno u Istočnoj Bosni”, poručio je Zvizdić.

Još je dodao kako ovo vidi ‘kao odgovor na Dodikove ratnohuškačke ideje o getoiziranju Bošnjaka na 25 posto teritorije BiH i secesiji RS.’

Podsjetimo, Narodna skupština manjeg entiteta RS je donijela brojne zaključke gdje se prijeti blokadama, ‘izlaskom’ iz pojedinih državnih agencija i tijela, te čak i donošenjem zasebnog entitetskog Izbornog zakona RS – što je u potpunosti u suprotnosti s Ustavom Bosne i Hercegovine.

Više na istu temu