Gorska služba spašavanja Prenj uspješno je okončala još jednu akciju spašavanja.
Njihovu objavu prenosimo u cijelosti:
“Dana 29. januara 2024. godine u 19.00 sati GSS PRENJ je zaprimila poziv državljanina Republike Hrvatske koji je rekao da se nalazi na njemu nepoznatoj lokaciji na širem lokalitetu planine Prenj u blizini Ćesima i Dabica poljane, zaglavio je sa vozilom u snježnom nanosu i moli da mu se pomogne.
Osam pripadnika GSS PRENJ je sa dva vozila krenulo u navedenom pravcu preko Boračke Drage čiji je put bio u katastrofalnom stanju pokriven ledom. Nakon što smo uspjeli pronaći vozilo i vozača utvrđeno je da je vozilo blokirano u snijegu te smo uz pomoć lopata i vučenjem sa džipovima uspjeli izvući vozilo. Obzirom da je put preko Boračke Drage u opasnom stanju svi zajedno smo se vratili preko Rujišta i spustili se prema Mostaru na M17 i dalje prema Konjicu.
Intervencija je protekla bez posebnih poteškoća, a zahvalni Hrvatski državljanin je nastavio put u pravcu Sarajeva”, saopćio je GSS Prenj.
