Karan navodi da ih kontrolišu i intenzivno prate “zbog potencijalnog ekstremizma, terorizma, te ekstremnog vehabijskog radikalizma”.

Pod lupom su, kako kaže, i povratnici sa stranih ratišta.

Karan je kazao da će i Narodna skupština RS-a “možda uskoro raspravljati o ovom pitanju, te da će tom prilikom svi građani dobiti tačne informacije”.

Izjava MUP-a RS je nastavak očigledno planirane kampanje iz entiteta RS, koja je kranula pismom zvaničnika  koje je osim kongresmenima i senatorima u SAD upućeno i poslanicima Evropskog parlamenta, a u kojem se neutemeljeno i zlonamjerno tvrdi da je Bosna i Hercegovina mjesto organizovanog djelovanja “militantnih islamista”.

Za očekivati je da se orkestrirana kampanja nastavi i u narednim danima.