Ambasada SAD osudila HDZ: Ponašaju se neodgovorno!

Ambasada SAD u BiH komentirala je odluku HDZ-a BiH da blokira finansiranje izbora.

Njihovu reakciju prenosimo u cijelosti.

“Odluka HDZ-a BiH da blokira finansiranje izbora na današnjoj sjednici Vijeća ministara bila je neodgovorna i neopravdana.

Institucije BiH imale su više nego dovoljno vremena da ispune svoju ustavnu odgovornost i osiguraju sredstva za ovu najosnovniju demokratsku funkciju – slobodne i poštene izbore.

Ponašanje HDZ-a po ovom, ali i drugim pitanjima posljednjih sedmica, uključujući protivljenje ključnim reformama koje zahtijeva Evropska unija nije u skladu sa iskazanom opredijeljenošću stranke za euroatlantske integracije.

Upravljanje, a ne obustava i korupcija, jedini je put naprijed za BiH, njene konstitutivne narode i njene građane”, stoji u reakciji Ambasade SAD u BiH.

Više na istu temu